Kurumsal

Türkiye’nin çelik hasır konusunda lider firması olan GÜNEŞ ÇELİK HASIR A.Ş. 1981 yılında kendi mülkiyetinde olan Ankara (Sincan-Yenikent) bölgesinde 20.000m2 arsa üzerinde kurulmuş olup o tarihten bu yana aynı yerde üretimine ara vermeksizin devam etmektedir. Ürettiği çelik hasır ve demir mamulleri en son teknoloji ile dünya standartlarına uygun olarak imal edilmektedir.

Üretim kapasitesi zaman içerisinde hızla artarak gelişen firmamızın 2013 yılı ve sonrasında yapılan yüksek yatırımlarla yıllık kapasitesi 128.700 tona ulaşmıştır. Kendi sektöründe bu kapasite ile tek alanda kurulu en büyük çelik hasır fabrikası olarak 5000 m2 kapalı ve 15.000 m2 açık alana sahip olarak üretimine devam etmektedir.

TSE, İSO 9001:2008 kalite belgelerine de sahip olarak bu standartlara uygun üretim yapan firmamız dünyada genel kabul gören ASTM, DIN, ve BSI gibi standartlara da uygun olarak üretimini sürdürmektedir.

Bu kalitelerde üretim yapabilmek için firmamız kendi bünyesinde kalite-kontrol birimi ve bir laboratuvar oluşturmuştur. Laboratuvarımızda ürettiğimiz malzemenin tüm özelliklerini inceleyebilecek cihaz ve ekipmanlarda mevcuttur.